Společně za svým snem . . .

Czech Mix Team


Czech Mix Team o.s., IČO 01290380
Fio banka č.ú.: 2400348670/2010

czechmixteam@email.cz

Ženy vyřešily víza a mohou odletět na závody do Ruska

17.05.2014 00:33

Ženy vyřešily víza a mohou odletět na závody do Ruska

17. 5. 2014, 13:08

Problémy s vízy se stihly vyřešit, a tak může česká ženská reprezentace v neděli odletět na závody kalendáře UCI do Ruska. Na jednorázovku GP of Maykop (20. 5.) a etapák Tour of Adygeya (22.-25. 5.) byly nominovány Judita Lorencová, Tereza Trefná, Zuzana Neckářová, Nikola Hlubinková a Denisa Bartošová.

fotka zeny rusko 1

fotka zeny rusko 1

„Měla jet ještě Veronika Bláhová, ale před týdnem při Závodě míru nadějí v Jevíčku ošklivě upadla a odnesla to zlomenou klíční kostí a prasklou lebkou. Bohužel ji čeká nucená pauza a musíme jet do Ruska bez ní jen v pěti,“ řekl koordinátor ženské silniční reprezentace Jaromír Friede.

Šéfem výpravy na ruské misi bude Michal Frantík. „Byl tam s holkama už minulý rok a patří mu dík, že jsme se na ty závody vůbec dostali. Nebylo snadné získat expres víza do oblasti, kde se závody konají. Normálně je tam vůbec nedávají, nakonec se to řešilo přes ministerstvo zahraničí, svaz cyklistiky i osobní kontakty. K tomu letenky. Bylo to za pět minut dvanáct, ale všechno se vyřešilo a holky můžou odletět,“ oddychl si Friede.

holky rusko 2

A s jakou taktikou do závodu půjdou? „Je tam šance získat nějaké body, což je prvořadý cíl. Pokud budou rovinaté etapy a spurt, mělo by se jet na Trefnou. V kopcovitých etapách bude záležet na vývoji, ale lídrem je Bartošová,“ dodal šéf ženské silniční reprezentace.

https://www.supercycling.cz/novinky/ostatni/zeny-vyesily-viza-a-mohou-odlett-na-zavody-do-ruska/#.U5DwIXJ_t8E