Společně za svým snem . . .

Czech Mix Team


Czech Mix Team o.s., IČO 01290380
Fio banka č.ú.: 2400348670/2010

czechmixteam@email.cz

Výběr Czech Mix Teamu zahájí silniční sezónu tento víkend na prvních jarních závodech v Holandsku a Belgii

07.03.2018 22:40

 

Po roční organizační pauze a obměně členské základny vstoupí do silničních závodů opět závodnice sdružené ve spolku Czech Mix Team. Sezónu 2018 odstartují děvčata již tuto sobotu závodem Omloop van Strijen (Holandsko) a dalším závodem typu „Open Omloop“, který následuje v neděli v belgickém Ooike.

V obou případech se jedná o jednorázové závody s převážně rovinatým profilem, lze však předpokládat, že ve větrném počasí nepůjde o nic jednoduchého. Ke startu devadesátikilometrového závodu Omloop va Strijen je v tuto chvíli registrováno 150 žen, juniorek pojde 85. Z českých závodnic se v dresu Czech Mix Teamu postaví na start Hana Heřmanovská v juniorkách a Daniela Trčková s Naďou Voráčovou v kategorii ženy Elite. „Ani v jedné z kategorií nemáme početný tým, nedá se proto příliš vsázet na závěrečný spurt. Budeme se ale snažit závodit aktivně od samého začátku a snad se podaří skočit do některého z úniků. To je v takovémto typu závodů zřejmě naše jediná šance.

Primárně to však bereme jako ohromnou zkušenost a budeme rádi, když se na příští akci přidají i další závodnice, zatím to bylo pro většinu z českých závodnic vzhledem k dlouhé zimě v ČR příliš brzo.“ říká před startem k ambicím CMT Voráčová.

Po sobotním křestu v Holandsku se trojice závodnic přesune do Belgie, do městečka Ooike ve východních Flandrech, kde je bude čekat závod na dvanáct okruhů o délce 6,8 km, tedy celkem 81,6 km.

Bez nadšení, ochoty a celé řady kompromisů by nebylo vůbec možné na starty na kvalitních závodech v zahraničí vůbec pomýšlet. „ Říká Antonín Trčka (otec Daniely) člověk který stojí za znovu zrozením Czech Mix Teamu

Dresy, ve kterých budou závodnice v sezóně 2018 startovat, ušila česká společnost Sýkora Sportswear, které patří za tuto podporu velký dík.

Tímto bychom chtěli zároveň poděkovat všem partnerům, lidem a médiím, kteří tým podporují.