Společně za svým snem . . .

Czech Mix Team


Czech Mix Team o.s., IČO 01290380
Fio banka č.ú.: 2400348670/2010

czechmixteam@email.cz

Šulcová se vrací zpět na biky

23.03.2014 23:59

Šulcová se vrací zpět na biky

Po ročním působení v profesionálním silničním týmu Bauknecht Author se Pavlína Šulcová vrací do terénu. V letošním roce bude oblékat barvy celku Ghost Rubena.

"Jezdit v nejlepším silničním českém týmu pro mě byla zkušenost k nezaplacení. Proč tedy změna? K závodění na silnici potřebujete celé ženské družstvo, bez kterého to opravdu nejde a když přišla nabídka znova osedlat horské kolo, neváhala jsem," prozradil svůj návrat ke kořenům Pavlína Šulcová, která v roce 2012 vybojovali tři domácí tituly - v silničním závodě, v maratonu v horských kolech a v závodě štafet v cross country. K tomu i medaile na MČR v časovce jednotlivců, cyklokrosu a cross coutry, navíc čtvrté místo v na ME v MTB maratonu atd.

 

Ale sezona 2013 byla hodně nevyrovnaná. "Přišly věci, které nemůžete ovlivnit. Naštěstí jsme se vším poprali a já mohu zase stát na startovní čáře letošní sezony a bojovat o vítězství, každý nemá to štěstí. Pro náš tým jsou prioritou bikové závody, ale když si splním týmové povinnosti a zrovna bude v kalendáři nějaký silniční závod s radostí se na start postavím," prozradila své plány na letošní rok závodnice, která si pochvaluje atmosféru v novém týmu.

"Nemám ani jednu jedinou výtku na můj nový tým. Sešli se lidé, kteří si opravdu sedli a hlavně všichni chtějí makat. Ve Španělsku na soustředění panovala neskutečná pohoda, což je prvotní začátek úspěch. Plán jsme splnili absolutně, více už nešlo. Chtěla bych vyhrát Sudety a nominovat se na ME a MS maratonu a zbytek už budou jen třešničky na dortu," pokračovala.

V minulém roce začala fungovat ženská silniční reprezentace, k tomu mix team a k tomu týmové závody. Myslíte si, že je to další krok dopředu? Posune to výkonnost českých žen vzhledem konkurenceschopnosti ze světovou cyklistikou?

"Všechno nejde hned. Doufejme, že pomalými krůčky se dostaneme na světovou úroveň, ale ještě je to opravdu běh na dlouhou trať. Samozřejmě dobré podmínky pomohou k nárůstu výkonnosti. Biková reprezentace funguje na sto procent, správní lidé na správném místě. Týmy na biku to mají jednodušší, nepotřebují velký počet závodníků," pokračovala Pavlína Šulcová, která má osobního trenéra, když ji připravuje Ota Fiala.

 

https://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/3168_sulcova-se-vraci-zpet-na-biky

(foto Uher, Danecik, mix team, Kosi)

připravujeme celý rozhovor