Společně za svým snem . . .

Czech Mix Team


Czech Mix Team o.s., IČO 01290380
Fio banka č.ú.: 2400348670/2010

czechmixteam@email.cz

Rozhovor s Pavlínou Šulcovou

02.04.2014 13:51

Vyzpovídali jsme Pavlínu Šulcovou, cyklistickou obojživelnici a s nadsázkou můžeme říci ''ambasadorkou'' české ženské silniční cyklistiky.

(rozhovor byl pořízen před začátkem sezony)

 

(foto Renáta Foltysová)

1. Pavlíno, vloni jste závodila za ryze silniční tým, který patří k české špičce v mužském českém pelotonu  Bauknecht Author. V letošní sezoně se vracíte, dá se říci do bajkového týmu, jaké jsou k tomu důvody?

Jezdit v nejlepším silničním českém týmu pro mě byla zkušenost k nezaplacení. Tímto bych chtěla poděkovat celému týmu Bauknecht za to, že mi dali tu možnost oblékat jejich dres. Proč změna? K závodění na silnici potřebujete celé ženské družstvo, bez kterého to opravdu nejde!Když letos přišla nabídka znova osedlat bajka,neváhala jsem.

 (foto Ghost - Roubena racing team)

2. Když se podívám na Vaše výsledky, zjistíme že jste měla úžasnou sezonu v roce 2012 kde jste získala hned tří české tituly, jeden v silničním závodě kde jste porazila i dlouho neporazitelnou Martinu Sáblikovou , pak jste přidala další v maratonu v horských kolech, v závodě štafet v MTB a k tomu jste přidala i třetí místo na MČR v časovce jednotlivců,cyklokrosu a cross coutry. Navíc čtvrté místo v na ME v MTB maratonu atd. A to jste byla v bajkovém týmu Merida, v lonském roce jste naopak měla sezonu jak na houpačce, ovlivnilo Vás i tohle pří rozhodování kterým směrem se ub&iacu te;rat? Cítíte se více bajkerka nebo silničářka?

Rok 2012 se opravdu vyvedl. Všem úspěchům pomohl dokonale fungující tým Merida DÍKY. Na loňskou sezonu už jsem naštěstí zapomněla. Prostě všechno špatně, ale věci se nedějí jen tak!!!Bajkerka J

 3. co ovlivnilo Vaší sezonu v roce 2013 že jste ji měla nevyrovnanou? Skok do sezony výborný, vítězství ve VC Hlohovce, první silniční závod Českého poháru v Kyjově na Rakouském poháru jste úspěšně bojovala proti přesile jiných týmu. Pak ovšem přišel útlum, zachraňovala jste to na MČR na silnici kde jste jako jediná dokázala přez půlku závodu sekundovat právě již zmiňované Sáblíkové, na UCI závodě Tour de Feminin v Krásné Lípě jste dokonce v jedné etapě skončila na 4 místě a celkově 20 místo a pak opět výpadek. Co bylo příči nou takového kolísání a jak hodnotíte minulou sezonu? Ovlivnilo Vás i tohle v rozhodování o novém týmu?

Přišly věci které nemůžete ovlivnit. Naštěstí jsme se vším poprali a já můžu zase stát na startovní čáře letošní sezony a bojovat o vítězství, každý nemá to štěstí!!!

 

(foto Ondřej Uher)

 4. Uvidíme Vás i na silničních závodech jak v ČR nebo v zahraničí?

Pro náš tým jsou prioritou bajkové závody, ale když si splním týmové povinnosti a zrovna bude v kalendáři nějaký silniční závod s radostí se na start postavím!!!

 

(foto Ghost - Roubena racing team)


5. Byla jste s týmem na soustředění ve Španělsku, jak na Vás působí nový tým? Jaká v týmu panuje atmosféra?

Nemám ani jednu jedinou výtku na můj nový tým Ghost – Rubena racing team. Sešli se lidé, které si opravdu sedli a hlavně všichni chtějí makat. Ve Španělsku panovala neskutečná pohoda, což je prvotní začátek úspěch. Plán jsme splnili absolutně…FULL GAS…více už nešlo. Doufám, že budu mít ještě někdy možnost se opět vrátit do CALPE!!!

 

 6. Máte již kalendář závodů kde Vás uvidíme a případně co vy sama nebo vy od něho očekáváte, jedním slovem kde by jste chtěla uspět?

Sezonu zahájím mtb pohárem na Zličíně. O týden později s Káňou zavítáme do Langenlois a pak už každý víkend nějaký ten závod J. Chtěla bych vyhrát Sudety a nominovat se na ME a MS marathonu a zbytek už budou jen třešničky na dortu!! 

(foto Ghost - Roubena racing team)

7. Co OH v Brazílii a vůbec olympiáda, máte cíl se na ní dostat nebo se alespoň o tuto metu pokusit a následně na OH podat slušný výsledek? Případně v jaké disciplíně tuto šanci vidíte alespoň malinko reálně?

Kdo by nechtěl na OH. Je to sen snad každého sportovce, ale stojím nohama na zemi. Je to hodně vzdálený cíl!!! Uvidíme kam mě vítr zavane. Disciplína:bike/silnice ... nevím.

 

8. Martina Sábliková po zisku OH medaelí prohlásila že by se na letní OH ráda probojovala a měla by to být právě cyklistika kterou by chtěla reprezentovat, má šanci se na ní dostat?

Martina má obrovskou šanci startovat na OH. Když získá potřebné UCI body pro start  bude reprezentovat skvěle!

 (foto Ondřej Uher)

9.Jaké jsou vlastně postupové klíče pro účast na OH? Znáte je?

nevím…Ještě..ne…

 

10. Vyzkoušela jste spoustu cyklistických disciplín (teda kromě dráhy a kolové...) Máte nějaké srovnání v čem jsou podobné a naopak odlišné?

silnice=elegance, čistota

všechny disciplíny stejně bolí J…

 

 

11. V českých podmínkách zde nějaké srovnání je? Zúčastnila jste se i pár závodů na silnici, v cyklokrosu i v MTB jak v cross coutry a maratonech.

Jakou mají úroveň a který Vám nejvíce sedí? Snesou zahraniční měřítko?

Česká úroveň závodů je se zahraničními co se týče bajků srovnatelná. Ženy mají podobné podmínky. Co se týče silnice, starty v zahraničí mají vyšší úroveň.

 

 12. Co ostatní české závodnice, mají šanci se prosadit v mezinárodní konkurenci? V MTB máme Nash a Huříkovou, v cyklokrosu Nash a Havlíkovou, co další a silnice?

Bez  tréninku nic nejde, když budeme makat a dávat tomu vše je možnost se prosadit. Myslím, že máme závodnice světové úrovně, což jejich výsledky ukazují.

13. Fotíte jako silničářsky každý rok cyklistický kalendář s Czech mix teamem, jste propagátorka ženské silniční cyklistiky a cyklistiky obecně, jak se díváte na podmínky jako žena, cyklistka obecně? Co Vám mix team dal, posunul Vás někam nebo jiné závodnice? Jaké máte další plány s mix týmem.

Co se týká ženské cyklistiky v ČR…je velice těžké se prosadit a ukázat sílu.Ne každá máme takové možnosti a podmínky. Ve zkratce řečeno holka na kole nikoho moc nezajímá, proto se alespoň kalendářem snažíme dostat lidem více po kůži. Czech mix tým mě osobně hodně pomohl a hlavně díky němu jsem potkala člověka, který když mi zavolá o půl noci…udělám pro něj cokoli…díky MICHALE FRANTÍKU!!! Když tým dovolí s radostí se postavím na start v dresu Czech Mix týmu.

 

 (foto Renáta Foltysová)


14. V minulém roce začala fungovat ženská silniční reprezentace, k tomu mix team a k tomu týmové závody, myslíte si že je to další krok dopředu? Posune to výkonnost českých žen vzhledem konkurence schopnosti ze světovou cyklistikou?

Všechno nejde hned, doufejme že pomalými krůčky se dostaneme na světovou úroveň, ale ještě je to opravdu běh na dlouhou trať. Samozřejmě dobré podmínky pomůžou k nárůstu výkonnosti!!!

 15. Co bajková reprezentace a týmy, liší se něco a proč?

Bajková reprezentace funguje 100%, nedá se k tomu nic vytknout. Správné lidi na správném místě. Týmy na bajku to mají jednoduší, nepotřebují velký počet závodníků proto aby mohly startovat.¨¨

 (foto www.mtbs.)

16. Nepoznala jste éru Kozlíkové, ale je nějaký posun například v podpoře nebo závodním programu nebo cenám v ČR na závodech pět let zpátky a dnes?

Zavodní i finanční úroveň se pomalu ale jistě zvedá. Velký dík těm, kteří ženskou cyklistiku zvedají o level výše.

 

(foto www.roadczcling.cy)

17. Má šanci v ČR vyniknout ryze ženský UCI tým a měl by šanci uspět v mezinárodní konkurenci s pohledu budoucnosti a vnímání lidí na ženskou cyklistiku? ( Sáblíkové se to povedlo u rychlobruslení, holkám biatlonistkám také, dříve i Neumannové)

Možné je všechno!!! Když se to povedlo jinde, proč by se něco takového nemohlo povést v cyklistice. Bez víry nic nejde. Když jdete vsadit sportku to procento výhry je minimální a stejně si vsadíte.

 

 

18, Tým je jedna věc, máte i týmového trenéra a nebo osobního? Jak je to s lidmi kolem Vás?

Mám osobního trenéra Otu Fialu, nemohla jsem si nic lepšího přát!!! Díky kouči!Kolem sebe mám spoustu dobrých přátel, které mi když je jakýkoliv problém pomůžou. Všechny jmenovat nemohu, kdybych náhodou na někoho zapomněla by mě mrzelo!!!

 19, Mají šanci se u nás prosadit výsledkově mladé závodnice v zahraničí případně odejít do zahraničí do UCI týmu?

Každý má šanci se prosadit, ale musí být ve správnou chvíli na správném  místě.

 22. Jaký je Váš sportovní sen?

Každý sportovec chce stát na startu OH!!!(ale jsem realista)

 23. Jak skloubíte rodinu a cyklistiku?

Musím si uspořádat čas, aby vše fungovalo. Někdy je to náročné, ale díky skvělé podpoře celé mé rodiny se to dá zvládat.

 24. chcete nám něco vzkázat?

Lidé bděte!!!

( poznámka - Pavlína vyhrála první silniční závod v této sezoně 2014 VC Hlohovce )