Společně za svým snem . . .

Czech Mix Team


Czech Mix Team o.s., IČO 01290380
Fio banka č.ú.: 2400348670/2010

czechmixteam@email.cz

Gracia skončila, vyhrála Polka Brzeźna-Bentkowska

05.05.2014 17:34

Gracia skončila, vyhrála Polka Brzeźna-Bentkowska

čerpáno: https://karvinsky.denik.cz/
 
Zleva druhá Australanka Garfoot, vítězka Bzeźna-Bentkowska a třetí Bujak, obě z Polska.

Zleva druhá Australanka Garfoot, vítězka Bzeźna-Bentkowska a třetí Bujak, obě z Polska. Autor: Ivo Dudek

včera 20:20

Orlová /FOTO/ – Polská cyklistka Paulina Brzeźna-Bentkowska se stala vítězkou 28. ročníku mezinárodního silničního etapového závodu žen Gracia Orlová 2014.

 
 
 

V nedělní poslední etapě uhájila minimální náskok na své pronásledovatelky. Prvenství Brzeźné-Bentkowské je zcela zasloužené. Polka jezdící v barvách Pacific Toruň vyhrála první i nedělní třetí etapu, v sobotu dojela třetí.

Právě sobota vzala hodně sil Rusce Bojarskaje, takže orlovské okruhy opravdu jen tak odkroužila a dojela na 23. místě.

Vítězný tým - BTC City Ljubljana.

Velice slušného výsledku dosáhla Orlovanka Denisa Bartošová, jezdící za český tým. Byla totiž nejlepší českou závodnicí, při svém druhém startu opět dojela do cíle.

S oceněním proto přispěchali nejen organizátoři, ale také manželé Matasovi z CK Feso Petřvald, za který Denisa jezdí. Darovaný plyšák jistě potěšil.

Jak Denisa vnímá konečné 40. místo, kterým pokořila například legendu Hanku Kupfernagelovou? „Já to beru jako dobrý výsledek. Konkurence byla sice trochu slabší než třeba loni, ale závod lehčí nebyl. Jela jsem teprve podruhé, dojela jsem, bylo to náročné a mám to za sebou," oddechla si v cíli.

Denisa Bartošová v nedělní etapě.

Češky měly letos k dispozici poměrně mladý tým. „Snažila jsem se držet hlavně Pavly Havlíkové. I další holky sbíraly zkušenosti. Každý podobný závod je o sbírání zkušeností, nejde jen o to vidět špičkové cyklistky během závodu, jak se chovají, ale taky ty věci okolo – jak jí, jak odpočívají. To nám dává hodně. Samozřejmě, že jsem mohla zajet i lépe, ale teď už s tím nic nenadělám," pokrčila rameny při zmínce ředitele závodu Petra Koláčka, že stav české ženské cyklistiky je špatný.

Katrin Garfoot - celkově druhá a vítězka soutěže aktivity.

„Potřebovaly bychom jezdit více takových závodů. Ne jen dva do roka. Ale snad se blýská na lepší časy díky panu Friedemu, který se to teď snaží zvednout," potvrdila Bartošová i Koláčkova slova, že Jaromír Friede, současný šéf ženské cyklistiky, hodlá zvednout českou silniční cyklistiku zase na evropskou úroveň, kam před lety patřila.

„Jarda Friede pro to dělá první poslední. Naše holky by potřebovaly normálně jezdit s chlapama, ne s juniory nebo kadety, kteří je neposunou dál. Letos tady byla, zřejmě naposledy, Hanka Kupfernagel. Pamatuji si, že ta normálně trénovala s profíky, ještě s Telekomem, za který jezdili Ullrich nebo Zabel. Taky to pak šlo vidět na výsledcích," porovnával Koláček.

Nejlepší vrchařka Taťjana Rjabčenko z Ukrajiny.

Denisu Bartošovou pochválil za sobotní etapu. „Tam zajela slušně. My se ale nemůžeme ohlížet na to, že Denisa byla nejlepší Češkou. My se musíme dívat na to, v jaké konkurenci by se mohla prosadit," upozornil.

Jinak se mu Gracia 2014 líbila. „Neměli jsme tady sice takové hvězdné obsazení, ale oproti jiným ročníkům to bylo mnohem napínavější. Královská etapa všechny závodnice skutečně dokonale prověřila – mám teď na mysli podmínky, v jakých se jelo. A dnes v Orlové nám přálo hezké počasí. Bylo to otevřené až do konce, co víc si přát?" usmíval se po skončení závodu Petr Koláček.

Tomu utkvěl v paměti hlavně moment ze sobotní etapy, ve kterém Ruska Bojarskaja „v suchém triku" dojela Ukrajinku Rjabčenkovou a předběhla ji. „Zkrátila během tří kilometrů čtyřicetivteřinové manko, to se vidí málokdy," uznal Koláček. „Jen víc takových momentů," přál si do příštího ročníku.

Výsledky III. etapy: 1. P. Brzeźna-Bentkowska (POL) 2:37:30, 2. K. Garfoot (AUS) + 00:00, 3. E. Bujak (POL) + 00:00, 4. I. Borovyčenko (UKR) + 00:00, 5. A. Čekina (RUS) + 00:00, 6. A. Koster (NED) + 00:00, …39. P. Havlíková (CZE) + 00:19, … 55. D. Bartošová (CZE) + 00:31, …64. Z. Neckářová (CZE) + 00:48, …74. T. Trefná (CZE) + 02:16, …76. J. Lorencová (CZE) + 02:16, …89. N. Hlubinková (CZE) + 19:34.

Celkově: 1. Paulina Brzeźna-Bentkowska (POL) – TKK Pacific Toruň 8:48:27 hod., 2. Katrin Garfoot (AUS) – Austrálie + 00:09 min., 3. Eugenija Bujak (POL) – BTC City Ljubljana + 00:16, 4. Natalia Bojarskaja (RUS) – Servetto Footon + 00:18, 5. Mascha Pijnenborg (NED) – MX1 Futurumshop + 00:48, 6. Anouska Koster (NED) – MX1 Futurumshop + 00:52, … 40. Denisa Bartošová (CZE) – Česko + 02:42, … 53. Pavla Havlíková (CZE) – Česko + 11:38, … 71. Zuzana Neckářová (CZE) – Česko + 16:39, …76. Judita Lorencová (CZE) – Česko + 24:44, … 82. Tereza Trefná (CZE) – Česko + 35:30, …86. Nikola Hlubinková (CZE) – Česko + 49:48.

 

Autor: Martin Ruščin

čerpáno:

https://karvinsky.denik.cz/ostatni_region/gracia-skoncila-vyhrala-brzezna-bentkowska-20140504.html

foto:

https://karvinsky.denik.cz/galerie/cyklistika-zeny-gracia-orlova-kveten-2014.html