Společně za svým snem . . .

Czech Mix Team


Czech Mix Team o.s., IČO 01290380
Fio banka č.ú.: 2400348670/2010

czechmixteam@email.cz

Gracia – královská etapa

28.04.2013 00:00

Gracia – královská etapa

28.04.2013, 08:07 | autor: Libor Matějka
Hlavní fotografie článku 2217.
Počet zobrazení: 1704

 slideshow

 fotogalerie

 diskuze
 

 

Královská etapa ztratila letos trochu lesku, pořadatelé museli vypustit klasické stoupání na Pustevny a nahradit jej Pindulou, ale přesto to byla se Solání, Makovem a dojezdem ve stráni nad Lichnovem nejtěžší etapa.

Peloton tedy pořádně prověřila až Soláň, ale v údolí Velkých Karlovic se sjela opět poměrně velká skupina nějakých čtyřiceti cyklistek. Další kopec na Makov opět peloton drobil, ale pořád se vepředu drželo více než dvacet závodnic.
 

Tým Specialized – Lululemon, vědom si své převahy, hlídal své pozice. Podle slov Kataríny Hranaiové nejvíc vypuštění Pusteven litovala Emma Pooleyová, které podobné stoupání vyhovuje. Tady by asi měla šanci zkusit sesadit z trůnu letošní Gracie Ellen Van Dijkovou. Ta si ovšem nakonec vítězstvím i v této etapě první místo pojistila. 
 

Na startu scházel kompletní tým RusVelo, Startovní obec Lichnov má v tomto regionu svoji jmenovkyni a tak se stává, že se týmy při zadávání bodu do navigace rozjedou ke Krnovu místo k Frenštátu. Před několika lety se to stalo několika týmům, letos RusVelu, i když na možnou záměnu pořadatelé upozorňovali a manažerka týmu Zabirovová byla na Gracii už poněkolikáté.

Hlavní rozhodčí pozdržel start o 15 minut, přesto tým přijel ještě o dalších deset minut později. Nakonec se závodnice ruského týmu podepsaly i se zpožděním do startovních archů a jely stíhat peloton. Alespoň pro možnost dokončit závod a jet i poslední etapu. Jen jedna z nich závod vzdala, ostatní obsadily 85.-89. místo se ztrátou lehce přes dvanáct minut.

Kompletní výsledky najdete ZDE

Foto Josef Vaishar
 
https://www.roadcycling.cz/index.php5?str=clanek&id=2217&zpz=1