Společně za svým snem . . .

Czech Mix Team


Czech Mix Team o.s., IČO 01290380
Fio banka č.ú.: 2400348670/2010

czechmixteam@email.cz

Časovky Slavkov - závod žen

03.07.2014 13:03

Časovky Slavkov - závod žen

26.06.2014, 15:09 | autor: -mlm-
Hlavní fotografie článku 2718.
Počet zobrazení: 1290

 diskuze
 

 


Martina Sáblíková získala další mistrovský titul a potvrdila svoji roli jasné favoritky. O další příčky se ale měl svést velký boj, což se nepotvrdilo, protože i druhá Pavlína Šulcová měla solidní náskok na třetí Anežku Drahotovou. 
 

Předpokládané výsledky tedy vyšly, nic se na trati nestalo a trať maximálně vyhovovala Martině Sáblíkové a jejímu silovému pojetí cyklistiky (ve 12% stoupání dokonce nesundala velký převodník). Vyhrála přesvědčivě před Pavlínou Šulcovou o minutu a tři čtvrtě. Pavlína měla další dobrý náskok na třetí nejlepší Anežku Drahotovou. Od Anežky ji dělila minuta a čtvrt. Univerzální sportovkyně potvrdila svůj talent, letos je teprve prvním rokem žena, vloni ještě startovala v juniorkách a hned získala medaili.
 

Pěkné čtvrté místo obsadila „lekárnice“ Zuzana Neckářová z týmu Alltraining.cz, která se cyklistice věnuje čtyři roky, a teprve rok jezdí silniční závody. Trénuje s přítelem po práci, a jak sama říká, chce si cyklistiku především užívat. Každý závod je pro ni svátkem. Páté místo v českém žebříčku, ale až sedmé v absolutní klasifikaci obsadila bývalá mistryně jízd proti stopkám Jarmila Machačová z Dukly Praha.

Další mnohonásobná česká šampionka Martina Růžičková měla nepříjemný incident na samém startu časovky. Upadla a dlouho dávala své kolo dohromady. Přesto nic nevzdala a dojela na 22. místě se ztrátou kolem pět a půl minuty. 
 

Celkově vzato se neudálo nic opravdu zajímavého, ale skvělý výkon třetí Anežky Drahotové dává naději do budoucna, že Sáblíková by nemusela být jedinou favoritkou mistrovských časovek. Drahotová je o celých osm let mladší, než Sáblíková. Takže brzy by mohla vážně ohrožovat i olympijskou šampionku. 

Foto Josef Vaishar/RoadCycling.cz