michalfrantik@seznam.cz , info@bicyklkriz.com, voracova@gmail.com, bozka.kucerova@seznam.cz

Martina Růžičková jde nakonec do německého týmu

19.03.2015 22:28

SuperCycling.cz

16. 1. 2015, 19:12

Jedna z nejzkušenějších domácích cyklistek Martina Růžičková (34) nakonec nepřestoupí do Teamu Louny Women, jak bylo v listopadu avizováno, ale odchází do německé stáje KOGA Ladies.

ruzickova-foto-perex

V minulosti oblékala mj. dres Dukly Praha, italského týmu Michela Fanini Rox, poslední dvě sezóny byla na soupisce stájí registrovaných v Litvě se sídlem v Itálii: Pasta Zara-Cogeas a Forno d´Asolo-Astute. Na rok 2014 by však nejraději zapomněla. „Loňská sezóna byla strašná. Rozpadl se tým, nebyly tam v podstatě žádné závody, přišla zranění. Zkrátka všechno špatně,“ přiznala Martina.

Proto v listopadu kývla na nabídku týmu Louny Women, za jehož vznikem stojí Jaromír Friede. Růžičková tam měla být kapitánkou a předávat zkušenosti mladším závodnicím. „Ale byli jsme domluveni, že pokud by dostala nabídku ven, rozhodně jí nebudeme bránit. Takhle to u nás v týmu má postavené skoro každý,“ řekl Friede.

„Budu jezdit závody UCI, nebo kvalitně obsazený Německý pohár, doma by to třeba byly jen České poháry. To byl hlavní důvod, proč jsem se na poslední chvíli rozhodla takto. V německém týmu mám šanci bojovat s těmi nejlepšími,“ řekla Růžičková.

Patří mezi ostřílené silničářky, je několikanásobnou mistryní ČR a mezi její největší úspěch patří třetí příčka v UCI závodě Grand Prix el Salvador (2013) nebo šesté v závodě Memorial Davide Fardelli v Itálii (2010).

V minulých dnech nezahálela. V prosinci jela MČR na dráze v omniu, kde skončila druhá. Pak následovalo soustředění v Calpe ve Španělsku a nedávno startovala dráhovém šestidenní v Brémách. Tam vyhrála speciální vložený závod, byla třetí v bodovačce, šestá ve vylučovačce. Celkově skončila pátá.

V nadcházejících týdnech ji čeká soustředění v Harrachově, opět šestidenní závod na dráze v Berlíně a koncem ledna desetidenní soustředění na Mallorce.