michalfrantik@seznam.cz , info@bicyklkriz.com, voracova@gmail.com, bozka.kucerova@seznam.cz

Anketa

Co říkáte na účast Czech Mix Teamu na Grácii Orlová 2013?

Czech Mix Team dokončil první letošní etapový závod v ČR

30.04.2013 19:15

Organizační výbor GRACIA ČEZ-EDĚ připravil pro letošní rok již 27.ročník známého a oblíbeného silničního etapového závodu žen „GRACIA – ORLOVÁ 2013“, který byl opět zařazen do seriálu Světového poháru žen v silniční cyklistice. Závod se konal ve dnech 24. - 28.4. v ČR na území Moravskoslezského a Zlínského kraje. Celková délka závodu byla přibližně 414km. Etapový závod sestával z úvodního prologu a pěti etap, z nichž se dvě etapy jely v tentýž den v podobě časovky jednotlivců dopoledne a odpoledne závodu.

Po několika změnách ve startovní listině (řada závodnic z České reprezentace onemocněla, a tak většina holek z Czech Mix Teamu musela doplnit naši reprezentaci) Czech Mix Team reprezentovala Božka Kučerová, Veronika Kotalová, Soňa Vlachová, Monika Simonová, Hana Kolářová, protože českých závodnic bylo nedostatek, uvítaly jsme výpomoc závodnice z Nového Zélandu Gerrie Jeanette.

V úvodním prologu, který hostilo město Havířov na trati dlouhé 2,2 km si nejlépe vedla Nizozemka Ellen Van Dijk s časem 2:41 ze stáje Specialized-Lululemon, z Czech Mix Teamu se nejlépe uvedla Monika Simonová s časem 3:09 na 110.místě, dále potom Božka Kučerová s časem 3:10 na 116.místě a Hana Kolářová na 124.místě.

První etapa startovala v obci Dětmarovice a končila výjezdem na Štramberk. Ve vzdálenosti do 1km před cílem pod kopcem byl však hromadný pád, a tak závodnice do 101.místa dokončily s nulovou ztrátou na první, kterou byla Američanka Evelyn Stevens a Specialized-Lululemon si připsal další vítězství. Naše Hanka Kolářová již se ztrátou 5:30 dojela na 102.místě a stala se tak nejúspěšnější závodnicí Czech Mix Teamu tohoto dne. Limit splnily také ostatní závodnice a tým se umístil na celkovém 25.místě v soutěži družstev.

Druhou ½ etapu a to časovku jednotlivkyň dlouhou 13km na rychlostní komunikaci v Havířově vyhrála Ellen Van Dijk. Rovinatá trať nejlépe „sedla“ závodnicím Hance Kolářové a Soni Vlachové, které se umístily na 135. a 136. místě se ztrátou 4:21. Dneškem končí etapový závod pro Jeanette, která nesplnila limit a s poděkováním se s ní loučíme.

Odpolední ½ etapa se přesunula do Orlové, kde se na start postavilo 136 závodnic (z původních 149 závodnic). Na rovinatou trať navázal táhlejší 10km kopec ukončený docela kvalitním 3km výstupem na Visalaje. Vítězství si tentokrát připsala Polka Brzežna-Bentkowsk, která trať dlouhou 58km zvládla za 1:43. Nejlépe si z týmu vedly Hanka Kolářová, Soňa Vlachová a Monika Simonová.

Královská etapa se přemístila do obce Lichnov, kde byl také cíl závodu. Vyhrála opět Ellen Van Dijk v čase 3:17. Tato etapa byla opravdu zkouškou nejen fyzických kvalit, ale také morálního nasazení a trpělivosti. Přesto, že jely holky téměř celou trať samy, bojovaly do poslední chvíle a trasu dlouhou 118km zdolaly z Mixu všechny, které se toho dne postavily na start. Mezi 116 závodnicemi, které splnilo limit, bohužel nebyla Soňa Vlachová a Božka Kučerová, a pro ně tento etapák končí.

Pátá závěrečná etapa vedla ulicemi města Orlová, šest okruhů městem vybízelo k dokonalejšímu poznání trati a taktizování mezi týmy. Vítězka Loren Rowney potvrdila vynikající připravenost týmu Specialized-Lululemon na tomto etapovém závodě, který se také stal výtězným družstvem. Czech Mix Team se umístil na celkovém 24.místě a dokončily 3 závodnice, kterými jsou Hanka Kolářová, Monika Simonová a Veronika Kotalová.

Po chaotických změnách ve startovních listinách těsně před začátkem etapového závodu, kdy řada holek ještě neměla jistotu, zda pojede, kdy se složení týmu sepisovalo "horkou tužkou" jsme braly účast Czech Mix Teamu spíše jako nutnost splnit svůj závazek a postavit holky na start. Nepředpokládaly jsme však, že minimálně tři závodnice projedou poslední den cílem, aniž by splnily limit. To, že Czech Mix Team dokončil, pokládáme opravdu za veliký úspěch. Holky děkujeme!!!