michalfrantik@seznam.cz , info@bicyklkriz.com, voracova@gmail.com, bozka.kucerova@seznam.cz

Český Pohár žen na silnici 2014 Kyjov

20.04.2014 23:32

Český Pohár žen na silnici 2014

Pátému dílu Českého poháru žen suveréně kralovaly v Kyjově při závodu Na kole regionem Kyjovské Slovácko cyklistky z Litvy.  Kdo s češek jim dokázal sekundovat ,byla jedíná závodnice Denisa Bartošová , ale její plány na opravdu lepši výsledek jí zhatilo to, že vedoucí závodnice dojel peloton juniorů. Nic méně celkový výsledek byl spravedlivý, protože trať v Kyjově je naprosto sice tvrdá , ale férová a kvalitně prověřila všechny české závodnice před UCI závodem který se jede v ČR - Grácia Orlová.

V sobotu i v neděli se sjjela do Kyjova téměř kompletní česká špička, která byla obohacena o velmi kvalitní konkurenci ze zahraničí, byly tu závodnice z Litvy, Polska, Slovenska i Rakouska.

Sobota byla ve znamení tvrdého boje nejen s kopcovitou tratí měřící 60 km a s konkurencí, ale i s počasím. Už tak svým profilem náročná trať se stala ještě daleko náročnější a nikomu nic nedarovala.

Závod opanovaly reprezentantky Litvy a Polska, na prvním místě se umístila Ausrine Trebaite na druhém její týmová kolegyně  Egle Zablockyte a na třetím Polka Pauline Guz.

Nejlepší z domácích silničářek skončila na pátém místě Denisa Bartošová z CK Feso Petřvald s odstupem 2:15.

Výsledky:

1. Aušrine TREBAITE LITVA

2. Eglé ZABLOCKYTE LITVA ( TEAM DUKLA PRAHA )

3. Paulina GUZ LKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW

4. Martyna KLEKOT ( BDC "KOLEJARZ-JURA" )

26. Alžběta MIKULOVÁ Dexter BSK racing

27. Romana DANĚČKOVÁ ( MAPEI CYKLO KAŇKOVSKÝ )

V neděli se jelo kritérium na 18 okruhů v centru Kyjova.

Při nedělním kritériu se jelo opravdu aktivně, závodilo se od samého začátku. Snad v každém okruhu se našel někdo, kdo rozvířil tempo balíku.

Před čtvrtým bodovaním na téměř dvě kola odjet Denise Bartošové. Po předposledním bodovánim odjela na kolo i Lorencová, ale i tento nástup byl zlikvidován.

Nic méně závod tentokrát měly pevně ve svých rukou sprinterky, na prvním místě se umístila Tereza Trefná, na druhém Ausrine Trebaite a na třetím Lucie Záleská.

Denisa Bartošová nám k ČP prozradila:

O víkendu  na ČP v Kyjově probíhalo mé první testování nových závodních kol značky Equinox!
Tyto nová kola se staly pro mě novou motivací!
Pocítila jsem z nich tvrdost, odolnost, do kopců lehkost, na kriterium je jejich živel rychlost!
A věřte, že když pořádně šlápnete do pedálů, dostanete z nich doslova strojové tempo!
Equinox mi vyjely za oba závodní dny s kvalitní zahraniční konkurencí dva páté místa.
Věřím, že na příštích závodech budou kola plakat ještě větší únavou, stále více útočit a nakonec přijde vítězství!
V nejbližších dnech je čeká tvrdý trénink, pár tréninkových závodů a poté budou překonávat strázně etapového závodu na Mezinárodním poháru v silniční ženské cyklistice Grácia Orlová.

Jak hodnotí víkend Judita Lorencová:

Když fouká proti, logicky se předpokládá, že zpátky se pojede po větru. Kdo ale na kole chvíli jezdí, ví, že fouká vždycky proti. A kdo nezažil vítr takový, že se jede příkopem a stojí na místě, nejel nikdy pohár v KYJOVĚ! Upřímně mi moc nepřišlo, že jsme na českém poháru, protože v balíku se tentokrát mluvilo litevsky, polsky apod. Abych shrnula i závod – bylo to neskutečné trápení. Ale protože se přeci závod nezabalí, tak jsem se na kopec doplácala patnáctá. V neděli se jelo kritérium (18x dokola, komu se zamotá hlava dřív). Posbírala jsem pár bodů z průjezdů a po posledním bodování trenér zařval, ať to zkusím, tak jsem to zkusila. Jedno kolo jsem vydržela jet sama a nakonec to bylo 6. místo a trochu spravená nálada po sobotě. Po dojezdu jsem ještě měla tu čest poznat toho hodného pána, díky kterému nás (kolo a mě) zdobí každý závod Equinoxy. ( Jo, přesně ty lehoučký černý kola na Lapierrovi, kdyby se ptal ještě někdo další J)

Nikola Hlubínková nám k závodu řekla:

Závodní víkend v Kyjově

V sobotu i v neděli jsem se zúčastnila ČP mládeže a žen v Kyjově. Sjela se téměř kompletní česká špička, která byla obohacena o velmi kvalitní konkurenci ze zahraničí, byly tu závodnice z Litvy, Polska, Slovenska i Rakouska. Sobota byla ve znamení tvrdého boje nejen s kopcovitou tratí měřící 60 km a s konkurencí, ale i s počasím. Už tak svým profilem náročná trať se stala ještě daleko náročnější a nikomu nic nedarovala. Poprvé jsem jela na karbonových kolech značky Equinox a jsem z nich naprosto nadšená, nejen že jsou lehké, ale také velmi odolné a navíc opravdu jedou. Závod opanovaly reprezentantky Litvy a Polska, na prvním místě se umístila Ausrine Trebaite na druhém její týmová kolegyně  Egle Zablockyte a na třetím Polka Pauline Guz. Já byla v cíli nakonec na 17 místě, na lepší umístění to zatím nebylo.

V neděli se jelo kritérium na 18 okruhů v centru Kyjova, nejsem sprinterka a tento typ závodů opravdu v oblibě nemám, ale je to skvělý trénink směrem k dalším závodům. Lehký závod to ale rozhodně nebyl, závodilo se od samého začátku. Snad v každém okruhu se našel někdo, kdo rozvířil tempo balíku. Výborná příprava spolu s kvalitním materiálem. Závod tentokrát měly pevně ve svých rukou sprinterky, na prvním místě se umístila Tereza Trefná, na druhém Ausrine Trebaite a na třetím Lucie Záleská. Já dojela v hlavní skupině na 15 místě.