michalfrantik@seznam.cz , info@bicyklkriz.com, voracova@gmail.com, bozka.kucerova@seznam.cz

ČESKÝ POHÁR V SILNIČNÍ CYKLISTICE – 2014 ženy - Soběslav a Zbraslav u Brna

16.04.2014 11:57

ČESKÝ POHÁR V SILNIČNÍ CYKLISTICE – 2014 ženy

Soběslav a Zbraslav u Brna

V sobotu 12.4. se v Soběslavi konalo městské kritérium, 3.díl ČP. Ženy jely 18x 1,5km okruh. Závod ovládla Tereza Trefná (Alltraining.cz), která nasbírala 36bodů a jednoznačně tak zvítězila nad Lucií Záleskou a třetí Monikou Kadlecovou.

Ženy Elite

1, Trefná (Alltraining.cz) 36
2, Záleská (Dukla Praha) 31
3, Kadlecová (SVK) 15
4. Neckářová (Alltraining.cz) 13
5, Bláhová (TJ Uničov) 7
6, Krejcarkova (KC KOOPERATIVA SG JABLONEC)

juniorky
1, Vaníčková (Remerx - Merida Team Kolín)
2, Drdova (Dukla Praha)
3, Brezinova (Remerx - Merida Team Kolín)

Výsledky:

článek:

Na start nedělního závodu ve Zbraslavi u Brna, který byl vyměřen na 55km, se postavilo 47 žen a juniorek, což byla téměř rekordní účast a díky tomu mohly ženy a juniorky startovat samostatně.

4kola před koncem se z balíku oddělila 8členná skupina a v posledním kole pak nastoupila Zuzana Neckářová z týmu Alltraining.cz a svůj náskok si pohlídala až do vítězného konce. Tereze Trefné ze stejného týmu se podařilo v závěrečném kopci nastoupit a ztvrdit tak 2.místo před Slovenskou závodnicí Monikou Kadlecovou.

Hodnocení závodního dne Judit Lorencové:

Obloha pod mrakem, a když jsem se blížila do Zbraslavi, bylo mi jasné, že hlášky typu „z tohohle mraku pršet nebude“, nepomůžou. Naštěstí nepršelo moc a časem přestalo Obloha pod mrakem, a když jsem se blížila do Zbraslavi, bylo mi jasné, že hlášky typu „z tohohle mraku pršet nebude“, nepomůžou. Naštěstí nepršelo moc a časem přestalo úplně, prostě se mně a určitě ani kolu a botkám moknout nechtělo. V 10:20 jsme se vydaly vstříc deseti okruhům. Sem tam někdo nastoupil, zase se to sjelo a tak pořád dokola. Asi tři kola před cílem jsme nastoupily trošku víc a odjela asi osmičlenná skupinka. V posledním kole skvěle zmákly taktiku dvě holky ze stejného týmu a vytěžily z toho první a druhé místo. Kola sice letěla, ale v posledním kopci už síly prostě chyběly, takže nakonec Lorencová za pět!

Kolečko úplně nejčistší nebylo, takže šlo doma prasátko do lázně a za týden ahoj v Kyjově! :-) “

Jak hodnotila závod Nikola Hlubínková:

''V neděli jsem se zúčastnila ČP mládeže a žen ve Zbraslavi, byl to můj první závod v letošní sezóně. Na start jsem se postavila plna očekávání, jak na tom jsem. Závod byl velmi dobře obsazen, jel nás téměř 50 členný balík, což jsem ještě na ČP nezažila. Závodilo se od samého začátku, ale až asi tři okruhy do cíle se podařilo odjet 9 členné skupině, které jsem byla součástí. Asi půl kola před cílem ujela pozdější vítězka Zuzana Neckářová, a o dalším umístění se rozhodovalo v cílovém kopci, do kterého už mi nezbývalo dostatek sil. Nakonec tedy začínám sezónu číslem sedm – šťastným číslem sedm.  'Děkuji za podporu panu Usnulovi , Ladě Kozlíkové, firmě Equnox, cyklotrenink.com a Czech mix teamu který mi zapůjčíl výborná kola Equnox''

Veronika Bláhová

''O vikendu na CP v Sobeslavi a Zbraslavi to opet neklapalo podle mych predstav. Z kriteria bylo nakonec 5.misto a na nedelni silnicni zavod bych rada rychle zapomnela, nohy jsem opet nechala doma.. :-( V sobotu jsem pokrtila kola Equinox, ktera vysla z prujezdu dirou pouze osmou na zadnim rafku.. Opet tedy nezklamala. Diky moc firmam Equinox, Grm-systems , www.cyklotrenink.com a Effetec za podporu. ''